Korzyści w każdym aspekcie czyli o ubezpieczeniu grupowym

  • 2020-10-28 16:56:58
  • 0

Co decyduje o atrakcyjności pracy? Na pewno w pierwszym rzędzie będzie to wysokość wynagrodzenia. Bezpośrednio związane z tym czynnikiem będą również otrzymywane premie, służbowe przywieje, wyposażenie do indywidualnej dyspozycji. Istotną rolę odgrywa także zajmowane stanowisko, pozycja społeczna w środowisku pracy, awanse i rozpoznawalność w swojej branży. Jednak nie każdy pracownik będzie mieć sposobność czy indywidualną motywację do pięcia się po szczeblach kariery szczególnie, gdy pracuje się w mniejszej firmie. W takich organizacjach duże znaczenie ma atmosfera pracy, wzajemne zrozumienie oraz poczucie dbałości o każdego pracownika. Jak wobec tego zadbać o zespół, gdy firma nie zaimponuje wielkim biurowcem, imprezą świąteczną w znanym hotelu lub wyjazdem integracyjnym do Zakopanego?

Grunt to zdrowie

Zawsze przyjemnym momentem dla pracownika będzie, gdy szef zapyta o samopoczucie, formę jego dzieci czy porozmawia np. o weekendowym meczu ligowym. To miłe gesty sugerujące życzliwość i troskę przełożonego. Każdy wie, że takie zachowania są ważne w pracy, ale gdy dodamy do tego konkret w postaci ubezpieczenia grupowego zespołu firmy, wspomniane gesty uwiarygodnią się realnym działaniem na rzecz dobra pracowników i całej firmy. W którym momencie taka świadomość pojawia się w umysłach zatrudnionych? Otóż wtedy, gdy otrzymają dokument obrazujący skalę asekuracji, z jakiej będą korzystać. To chwila, kiedy większość zespołu dostrzeże, jak wiele sytuacji związanych z kondycją zdrowotną czy wypadkami jest przez nich niezabezpieczona i zepchnięta na daleki plan życiowych spraw. A kto podnosi ten temat i oferuje rozwiązanie asekuracyjne – szef i jego firma. Mówiąc obrazowo drogi szefie :) - w ten sposób zdobywasz nie tylko umysły swoich pracowników, lecz także ich serca.

 


Garść konkretów


Pomyślicie, że rozwijam narrację o ubezpieczeniu grupowym w nieco instrumentalny sposób. Po części to prawda, ale jako ubezpieczyciel wiem, że należy budować argumentację i wskazywać pragmatyzm rozwiązań asekuracyjnych. Za chwilę nakreślę Wam obraz zalet ubezpieczenia grupowego, jednak najpierw podam przykład. Szef lub pracownik kadrowy wysyła zespołowi e-maila z zapytaniem – „czy ktoś chce przystąpić do grupowego”? Możliwe, że niektórzy nawet nie przeczytają tej wiadomości. Dlatego, jeśli coś robimy, róbmy to po coś. I tutaj liczy się dotarcie do pracowników z rzeczonymi konkretami. Widząc realną możliwość pomocy finansowej i medycznej, zupełnie inaczej zaczyna się myśleć o ubezpieczeniu grupowym. Odszkodowanie za hospitalizację i zachorowanie na jedną w wielu poważnych chorób, pomoc w rehabilitacji czy świadczenia Assistance to formy wsparcia przemawiające do wyobraźni.

Grupowe ubezpieczenie „Zespół”

O ubezpieczeniu grupowym „Zespół” – sprofilowanym pod kątem ubezpieczenia pracujących – z powodzeniem można napisać kilka publikacji. To niezwykle wszechstronna asekuracja, uwzględniająca wiele sytuacji związanych z nieszczęśliwymi sytuacjami, zachorowaniami oraz pomocą organizacyjną. Pragnę zwrócić Waszą uwagę na takie aspekty polisy grupowej „Zespół”, jak:

- odszkodowanie wskutek śmierci ubezpieczonego;  
- odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu;
- wypłata w razie poważnego zachorowania, w tym m.in. udaru, zawału, nowotworu bądź urazów w połączeniu z niezdolnością do pracy;
- odszkodowanie za hospitalizację (do 14 dni) spowodowaną rożnymi zdarzeniami i zachorowaniami;  
- świadczenia Assistance, w tym m.in.: 3 wizyty lekarskie, transport medyczny, wizyta pielęgniarki, dostarczenie sprzętu rehabilitacyjnego, dostarczenie leków, pomoc w opiece nad dzieckiem, konsultacje psychologa;
- możliwość teleporady lekarskiej;
- zagraniczna opinia lekarska.


Oceń czy warto

W mojej percepcji ubezpieczenie „Zespół” to jedna z najlepszych ofert na rynku. Jej atut, który szczególnie w bieżącej sytuacji jest istotny to możliwość skorzystania z zewnętrznej pomocy medycznej. Z punktu widzenia pracodawcy to forma wsparcia, która w razie perturbacji zdrowotnych pracownika pozwoli mu na „przejście suchą stopą” przez fazę choroby lub rehabilitacji i w miarę szybki powrót do pracy. I na pewno jeszcze raz chcę zwrócić uwagę, że jest to niezwykle wszechstronny parasol asekuracyjny, uwzględniający różne zdarzenia i formy pomocy. Dodam jeszcze, że taka forma polisy jest sama w sobie mocnym wsparciem, a dodatkowo może być też dobrym uzupełnieniem ubezpieczenia indywidualnego, jeśli pracownik takie posiada.

Zapraszam do kontaktu i rozmowy nt. polisy grupowej. To złożony temat i z pewnością warto poznać pełny zakres tego ubezpieczenia.

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz