Niezdolność do pracy można ubezpieczyć

  • 2018-07-17 15:49:08
  • 0

Pomyślmy przez chwilę, co stanowi fundament naszego życia. Jest to jedynie kilka rzeczy, jednakże niezwykle istotnych: zdrowie, rodzina, praca, wykształcenie, różne formy oszczędności, dom lub mieszkanie. Od razu nasuwa się myśl, iż należałoby odpowiednio chronić te aspekty naszego funkcjonowania. Czy to możliwe? Oczywiście. Powiedzmy nawet, że jest to wręcz konieczność. Przyjrzyjmy się zatem tematowi zdrowia i pracy. Obydwa te obszary są ściśle ze sobą związane, gdyż właściwa kondycja zdrowotna jest warunkiem niezbędnym do regularnego wykonywania pracy zarobkowej.

W jakim celu podejmujemy pracę zarobkową? To w zasadzie dość podstawowe pytanie. Zarobki są nam potrzebne do codziennego utrzymania, dokonywania opłat, zaspokajania potrzeb naszych bliskich, poprawy warunków życia, spłat zobowiązań kredytowych, podnoszenia naszych kwalifikacji itd. Nawet, jeśli wykonywana przez nas praca z jakichś powodów kończy się, to będąc zdrowym, będziemy gotowi, aby pozyskać nowe zatrudnienie. Cóż jednak dzieje się w sytuacji, gdy nagłe pogorszenie stanu zdrowia odcina nas całkowicie od możliwości zarobkowania? Tak może się zdarzyć w dwóch przypadkach – w razie zajścia nieszczęśliwego wypadku lub wystąpienia poważnej choroby, wykluczającej naszą zdolność do pracy.

Oczywiście kontrola nad zdarzeniami losowymi czy wystąpieniem zachorowania jest ograniczona. Możemy jednak w dużej mierze panować nad skutkami takich sytuacji. Sposobem na to jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Będąc ubezpieczonym od niezdolności do pracy, możesz oczekiwać wsparcia, które zapewni Ci możliwość leczenia, dłuższej rehabilitacji oraz zachowania dotychczasowego standardu życia.

Jak wygląda ochrona ubezpieczeniowa niezdolności do pracy oferowana przez Aviva? Zacznijmy przede wszystkim od tego, że ten ubezpieczyciel posiada odpowiednią polisę, sprofilowaną właśnie na ten obszar ryzyka. Aviva zapewnia wypłatę ubezpieczenia w razie zaistnienia częściowej lub całkowitej niezdolności do wykonywania pracy, trwającej co najmniej 12 miesięcy. Wysokość możliwego do uzyskania ubezpieczenia to kwota nawet 800 tysięcy złotych.

Zastanówmy się jeszcze, jakie uwarunkowania w sposób szczególny powinny skłonić Cię do rozważenia wykupienia ubezpieczenia od niezdolności do wykonywania pracy. Pomyśl, jak często podróżujesz samochodem – ruch drogowy to obszar zwiększonego ryzyka. Zastanów się czy Twoje środowisko pracy sprzyja wystąpieniu przewlekłych schorzeń. Czy Twoja praca jest stresująca i obciąża Twój układ odpornościowy i krwionośny. Czy wykonywane zawodowo czynności same w sobie niosą zagrożenie dla zdrowia i życia (praca na wysokości, pod ziemią, kontakt z niebezpiecznymi substancjami, obecność wysokiego napięcia oraz silnego pola elektromagnetycznego itp.). Spójrz na historię swojej rodziny i określ czy możesz być obciążony ryzykiem wystąpienia poważnych zachorowań. Jeśli zauważysz którąś z wymienionych okoliczności, pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu swojej zdolności do pracy.

Zapraszam do kontaktu -  tel. 602 264 478

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz