O prezentach świątecznych

  • 2019-11-25 13:54:04
  • 0

Okres przedświąteczny to tradycyjne coroczne zmaganie się z poszukiwaniem pomysłu  na trafiony podarunek dla najbliższych. Perfumy, zabawki, efektowne gadżety, książki – ileż to myśli przebiega nam przez głowę i jak wielki jest problem z dokonaniem właściwego wyboru. A może podejść do tego tematu z innej strony? Gdyby pomyśleć o takiej formie prezentu, która w wyjątkowy sposób wyrazi naszą troskę o dobro najbliższych? Do czego zmierzam? Już wyjaśniam.

Myślę, że zamiast chwilowej radości – oczywiście bardzo istotnej biorąc pod uwagę klimat świąt – można obdarować naszych bliskich czymś bardziej szczególnym. Są sfery naszego życia, o które należałoby szczególnie zadbać i można to uczynić właśnie poprzez podarunek. Zdrowie, bezpieczeństwo finansowe, asekuracja od nieszczęśliwych zdarzeń mogą być kierunkami, które określą pomysł na świąteczny prezent. Naturalnie dokładny wybór będzie zależeć m.in. od wieku, sytuacji, preferencji obdarowywanego oraz możliwości darczyńcy. Na pewno prezent tego rodzaju wymagać też będzie rozpoznania dostępnych ofert. Na co zatem w moim odczuciu warto zwrócić uwagę?

Zacznijmy od tego, co najważniejsze – zdrowia. Opcji jest sporo. Pomyślmy o kondycji zdrowotnej bliskiej osoby oraz jej wieku i zastanówmy się czy nie przyda się dla niej prywatna wizyta u specjalisty, abonament medyczny, badania kontrolne, a może zakup aparatu do pomiaru ciśnienia tętniczego. Jeżeli posiadamy stosowne środki finansowe, wspaniałym prezentem może okazać się wyjazd rodziców lub dziadków na turnus sanatoryjny.

Innym sposobem szczególnego obdarowania bliskich podczas świąt może być określona forma ubezpieczenia. Zakup polisy to specyficzny prezent, a jego wartość w chwili wręczenia jest nieco nieuchwytna. Choć z drugiej strony poczucie bezpieczeństwa to coś, co na pewno udzieli się obdarowanej osobie. Dokładny wybór polisy dobrze przedyskutować z agentem ubezpieczeniowym tak, aby była to opcja dobrze dobrana pod względem wieku i innych uwarunkowań. Podpowiem, że ciekawym wariantem jest polisa łączona z oszczędzaniem kapitałowym. Taki prezent to nie tylko asekuracja od określonych zdarzeń, lecz także perspektywa otrzymania finansowego bonusu po zdefiniowanym czasie oszczędzania. Dodam jeszcze, że najmłodsi również mogą być objęci ubezpieczeniem łączonym z pomnażaniem oszczędności. Istnieją takie produkty, których wkład i wypracowane zyski będą wypłacone wraz osiągnięciem określonego wieku przez dziecko (tzw. polisy posagowe). Nie zapominajmy jednak, że polisa dla malucha to wspaniały prezent, jednakże bez paczki z barwnymi upominkami się nie obędzie. Wszak rytuał świąteczny dla najmłodszych póki co jest jeszcze najważniejszy.

Miejmy też na uwadze, że sami dla siebie czy w jeszcze większym stopniu dla naszych bliskich powinniśmy nabyć i posiadać jakąś formę asekuracji ubezpieczeniowej. Czas świąt zbiega się z upływem roku kalendarzowego. Spójrzmy wstecz i podsumujmy wydarzenia minionych miesięcy. Przyjście na świat potomstwa, decyzja o zaciągnięciu kredytu, a może jakieś trudne życiowe przejścia to impulsy, które powinny nas skłonić do wyboru ochrony ubezpieczeniowej, jeżeli jeszcze takiej nie posiadamy. Przewidujmy, myślmy o przyszłości, nie wykluczajmy żadnych scenariuszy. Decyzja o własnym ubezpieczeniu to także niezwykle ważny prezent dla naszych najbliższych, choć mocno rozciągnięty w czasie i w zasadzie dla nich mało zauważalny.

Cieszmy się nadchodzącymi świętami. To wspaniały czas, który w moim odczuciu nie tylko polega na wzajemnym sprawianiu przyjemności. Zadbajcie o ciepłą atmosferę, spędźcie jak najwięcej czasu razem, zostawcie obok sprawy dnia codziennego, nie dajcie się ponieść złym emocjom życia publicznego, które tak łatwo i bezkrytycznie włączamy do swoich zachowań. Znajdźcie też, jeśli możecie, chwilkę i grosik, by zostać świętymi Mikołajami dla tych, którym los nie szczędził trudnych przeżyć.

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia!

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz