Pewniejsza przyszłość Twojego dziecka

  • 2020-07-30 10:58:34
  • 0

Jak potoczą się losy naszego dziecka w przyszłości? Pytanie, które pojawia się w umysłach zatroskanych rodziców właściwie co dnia. Dlatego staramy się zapewnić dzieciom jak najlepsze przygotowanie do samodzielnego życia. Wybieramy dla nich dobre przedszkole, potem szkołę, wysyłamy na zajęcia językowe, prowadzimy do stomatologa, dbamy o terminowe szczepienia itp. Czy możemy jeszcze w dodatkowy sposób przygotować dobry grunt pod start w dorosłość? Owszem i temu tematowi poświęcam dzisiejszy artykuł.

 

Warto na początek coś mieć

Bardzo dobrą sytuacją będzie, jeśli dla dorastającego dziecka czeka już mieszkanie lub działka, na której w przyszłości wybuduje swój dom. Być może rodzice prowadzą firmę, która może stać się dziedzictwem dla ich potomka. Ale na taki komfort może liczyć nie aż tak duża część najmłodszego pokolenia. Większość dzieci czeka na etapie dorosłości praca i starania, by zbudować swój świat, którego częścią będą dobra materialne, określające ich status i zapewniające względną życiową stabilność. Możemy im w tym pomóc m.in. poprzez systematyczne inwestowanie środków finansowych. Takie działanie jest dostępne w zasadzie dla każdej rodziny. Podstawowe kwoty składek nie są wysokie, a długi czas oszczędzania pozwala na wypracowanie całkiem znaczącego kapitału, który będzie oczekiwał na wykorzystanie na starcie w dorosłe życie.

 

Pomnażanie i asekuracja

W oparciu o moje doświadczenie i znajomość różnych produktów ubezpieczeniowych dla rodzin, sugerowałabym wybór polisy, która z jednej strony umożliwia gromadzenie kapitału, a z drugiej stanowi parasol ochronny dla dziecka i jego rodziców. W ofercie Avivy takim właśnie produktem jest polisa JuniorGO. To elastyczna polisa ochronno-inwestycyjna. JuniorGO po pierwsze jest programem oszczędnościowym. Środki ze składek są inwestowane, a uzbierana finalnie kwota może być wypłacona dziecku nie wcześniej, niż osiągnie ono pełnoletność. Jednocześnie polisa ta zapewnia wsparcie dla dziecka w przypadku poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu lub zaistnienia nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo polisa zapewnia odszkodowanie dla dziecka w razie starty rodzica, a także zapewnia wsparcie rodzicowi, gdyby to on właśnie zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. To naprawdę bardzo dobre ubezpieczenie, wszechstronnie zabezpieczające zarówno dzieci, jak i rodziców. Jest przy tym dostępne cenowo.

 

Twoja prawdziwa pociecha

Ostatnie miesiące udowadniają, że rzeczywistość może bardziej zaskakiwać, niż tego moglibyśmy się spodziewać. Możemy przekonać się, że albo zdajemy się na nieprzewidywalność losu, albo staramy się zapobiegać różnym zaskakującym sytuacjom na tyle, na ile możemy. Martwimy się o przyszłość naszych dzieci, ale czy wystarczająco staramy się uczynić ją dla nich łatwiejszą? To zależy od nas i naszego rozważenia. Mamy przecież „narzędzia”, jak wspomniana polisa JuniorGO czy inne jej podobne rozwiązania. Korzystamy z programów socjalnych dla dzieci już od chwili ich przyjścia na świat, mamy dostęp do informacji. Wiem, że dzieci, a także rodzice nieustannie kuszeni są przez całe mnóstwo atrakcji, produktów, rozrywek, które wydają się wręcz niezbędne. Ale czy na pewno? Nieco bezmyślny ciąg od kupowania w dużej mierze jest zaspokajaniem chwilowych potrzeb, mód, chęcią dorównania innym. Pomyślcie, co tak naprawdę jest Waszym dzieciom potrzebne. Spójrzcie na ich życie w dłuższej perspektywie. Pamiętajcie, że Wy i Wasze dzieci jesteście sobie potrzebni nawzajem. Dzieci to Wasz skarb. Zastanówcie się, co uczynić, żeby radość z rodzicielstwa trwała jeszcze przez wiele dekad.

Zapraszam tradycyjnie do kontaktu. Oferta ubezpieczeniowa dla najmłodszych to nie tylko wspomniana polisa, która nawiasem mówiąc posiada kilka ciekawych rozszerzeń wartych poznania. Aviva wypracowała cały szereg różniących się nieco opcji asekuracyjnych i inwestycyjnych dla rodzin, a ja w tym temacie czuję się, jak przysłowiowa ryba w wodzie.

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz