Ubezpieczenie i oszczędzanie w jednej polisie

  • 2018-10-23 13:57:41
  • 0

Wielu osobom może wydawać się, że ubezpieczenie to taka skarbonka, do której się wkłada, a wpłacone środki mogą się jedynie powrócić tylko w formie odszkodowania wskutek wystąpienia jakiegoś niefortunnego zdarzenia. Otóż wyjaśniam, że jest to błędne przekonanie. Z powodzeniem można ubezpieczyć się oraz inwestować jednocześnie. Co prawda nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają takie rozwiązania w swojej ofercie. Przyznam jednak, że mam taki właśnie komfort, iż pracując w Aviva mogę moim klientom oferować usługi, które umiejętnie łączą aspekt ubezpieczeniowy z oszczędnościowo-inwestycyjnym.

No dobrze, ale jak to oszczędzanie w połączeniu z ubezpieczeniem działa? Przede wszystkim są one integracją różnych funduszy inwestycyjnych z ubezpieczeniem na życie. To produkty dla osób, które chcą oszczędzać długofalowo i jednocześnie zapewnić ochronę materialną dla swoich najbliższych w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Jest to nowoczesne w swym charakterze rozwiązanie i w gruncie rzeczy ma sens przy założeniu, że będziemy je utrzymywać w dłuższej perspektywie czasowej.

Dokładniej ujmując, połączenie ubezpieczenia z inwestowaniem określa się terminem - ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Celowo używam liczby mnogiej, gdyż w portfolio Aviva znajduje się kilka form tego rodzaju produktów. Mają one bardziej dynamiczną lub zachowawczą formę inwestowania. Ich najistotniejsze cechy to:

- możliwość inwestowania w fundusze o zróżnicowanej strategii;

- połączenie inwestycji z ubezpieczeniem na życie pozwalające na sprawne przekazanie w przyszłości zainwestowanego majątku najbliższym, bez podatku od dochodów kapitałowych;

- swoboda przenoszenia środków pomiędzy funduszami, bez podatku od dochodów kapitałowych;

- pełna bieżąca kontrola wartości inwestycji;

- zróżnicowany czas inwestowania.

Wiem, że w kilku akapitach raczej nie będzie możliwe wyjaśnienie pełnej specyfiki i różnorodności połączenia oszczędzania z inwestowaniem. Jednocześnie uspokajam Was, że nie są to jakieś zawiłe usługi, gdyż adresowane są do praktycznie każdego indywidualnego klienta. Myślę też, że w czasach permanentnej dyskusji o tzw. oszczędzaniu na przyszłość jest to dodatkowa opcja efektywnego gromadzenia środków, którą warto rozważyć. I nawet mając na uwadze zmienność sytuacji na rynkach finansowych, tego rodzaju fundusze, dzięki orientacji na długofalowe kumulowanie kapitału, zapewniają dużą szansę na wypracowanie godziwych zysków. Oczywiście nie zapominajmy, że jednocześnie pełnią również funkcję asekuracyjną.

Zapraszam do kontaktu. Myślę, że w trakcie spotkania określimy wspólnie taki sposób inwestowania, który optymalnie będzie odpowiadać Waszym potrzebom i możliwościom.

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz