Ubezpieczenie kontra nowotwór - o finansowej asekuracji na wypadek zachorowania

  • 2018-08-13 14:09:22
  • 0

W latach 60. XX wieku zapytano kilkudziesięciu najwybitniejszych naukowców tamtych czasów o perspektywy rozwoju nauki i cywilizacji. Jedno z pytań dotyczyło rozwoju skuteczności leczenia nowotworów. Większość przewidywań szacowała czas znalezienia efektywnego medycznego rozwiązania problemu zachorowań onkologicznych na ok. 20-30 lat. Tak niestety się nie stało. Zachorowania na różne postaci raka są nadal bardzo powszechne. Co znamienne, coraz dłuższy wiek życia mieszkańców Europy zwiększa liczbę przypadków nowotworów. Tylko w Polsce co roku liczba osób, u których pojawia się nowotwór wynosi ok. 150 tys. i stale wzrasta.

Postawmy sobie teraz pytanie czy istnieje możliwość ubezpieczenia się od zachorowania na nowotwór? Otóż ubezpieczyciele dostrzegając tego rodzaju problem zdrowotny, i mając na uwadze jego skalę, postanowili zaproponować odpowiednie formy zabezpieczenia. Waga takiej ochrony jest niezwykle istotna, ponieważ za potrzebą ubezpieczenia się przemawia bardzo ważny czynnik - wysokie koszty leczenia. Do tego dochodzi problem zwykle dłuższej przerwy na polu aktywności zawodowej. Często wskutek zachorowania i leczenia pojawia się potrzeba rehabilitacji. Jakby nie spojrzeć, nowotwór to problem, który wymaga wszechstronnej i odpowiednio wysokiej w sensie materialnym pomocy. I tu, do akcji wkraczają odpowiednie formy ubezpieczenia.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób Aviva chroni swoich klientów w przypadku poważnych zachorowań.

Ubezpieczając się w Avivie mamy bardzo szeroki wachlarz zakresu ochrony do wyboru. Możemy dostosować go do swoich potrzeb oraz w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej modyfikować – w końcu tak jak zmieniamy się my, tak samo zmieniają się nasze oczekiwania co do zakresu i wysokości ochrony ubezpieczeniowej.

Skupmy się jednak, na ubezpieczeniu od poważnych zachorowań. Zapewnia nam ono gwarancję otrzymania odszkodowania w przypadku wystąpienia 45 poważnych chorób w tym tak częstych jak: nowotwór złośliwy, zawał serca, udar mózgu. Wypłata świadczenia następuje po diagnozie lub leczeniu, świadczenie wypłacone jest w pełnej kwocie, jednorazowo. Ponadto nie musimy wykazywać na co przeznaczamy kwotę odszkodowania – jest ona w pełni do dyspozycji, niezależnie, czy wiąże się rekompensatą w sytuacji przerwy w pracy czy utraty dochodów ze względu na hospitalizację, pokrycia kosztów leczenia etc. To Wy decydujecie, na co wydać pieniądze.

 

Kondycja służby zdrowia oraz rozwiązań dotyczących leczenia onkologicznego w Polsce, pozostawia wiele do życzenia. Poziom leczenia w Europie jest na dużo wyższy. Aby jednak móc skorzystać z tego, co oferują zagraniczne placówki, musimy liczyć się z kosztami, często bardzo wysokimi. To jest miejsce, w którym warto zadać sobie pytanie – Czy jeśli znajdę się w takiej sytuacji, stać mnie a to, by skorzystać z leczenia za granicą? Czy będę mogł/a skorzystać z innej oferty niż NFZ?

 

Kończąc, mam do Was jeszcze jedną prośbę – nie zapominajmy o cyklicznej profilaktyce.

Nowotwór wykryty we wczesnej fazie rozwoju daje dużo większą szanse na wyleczenie. Badajmy się!

Jeśli chcesz porozmawiać na temat swojego ubezpieczenia – zapraszam do kontaktu!

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz