Wakacyjny wyjazd? Koniecznie z ubezpieczeniem!

  • 2018-07-17 16:02:08
  • 0

Choć obecnie wyjazdy wakacyjne czy urlopowe dostępne są w biurach podróży przez cały rok, to okres letni na pewno jest ich kulminacją. Dlatego też, szczególnie teraz warto przyjrzeć się kwestii właściwego ubezpieczenia związanego właśnie z wyjazdami na wypoczynek.

Znajdując się poza miejscem zamieszkania, automatycznie ograniczona zostaje możliwość otrzymania pomocy ze strony bliskich lub znajomych w nagłych przypadkach. Jak więc zabezpieczyć się na wypadek nieoczekiwanych negatywnych zdarzeń?

W sposób szczególny powinniśmy być przygotowania od strony ubezpieczeniowej podczas wyjazdów zagranicznych. Jeżeli organizatorem naszych wczasów w innym kraju jest biuro podróży, pamiętajmy, że ustawowym obowiązkiem każdego organizatora turystyki jest zawarcie umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia na rzecz uczestników pobytu. Zwykle jest to jednak ubezpieczenie o podstawowym zakresie. Sprawdzajmy więc, w jakim stopniu jesteśmy ubezpieczeni ze strony organizatora wypoczynku. Być może warto jednocześnie pomyśleć o wykupieniu na własną rękę dodatkowych opcji ubezpieczeniowych?  

Bez względu na to czy wyjeżdżamy z biurem podróży, czy też samodzielnie organizujemy sobie zagranicznie wakacje na pewno warto posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta ta to dokument, który uprawnia nas do korzystania z opieki medycznej na terenie całej Unii Europejskiej, a ponadto w: Chorwacji, Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Karta jest bezpłatną formą ubezpieczenia. Pewnym jej ograniczeniem jest wymóg, aby placówki medyczne, udzielające pomocy były związane właściwą umową z odpowiednikiem naszego NFZ.

Bez wątpienia dobrym sposobem nad pełną kontrolą swojego ubezpieczenia będzie samodzielne wykupienie polisy na cały czas pobytu oraz przejazdu na zagraniczne wczasy. Co powinno obejmować takie ubezpieczenie? Przede wszystkim jego zakres to takie aspekty ryzyka, jak: nagłe zachorowanie, odpowiedzialność cywilna oraz kradzież zaistniała w trakcie podróży. Dodatkowo możemy poszerzyć obszar ubezpieczenia o tzw. opcje dodatkowe. Są to: ubezpieczenie od zajść związanych z uprawianiem nurkowania, narciarstwa oraz snowboardingu; ubezpieczenie dotyczące sportów ekstremalnych.

Aviva w swojej ofercie zapewnia nam:

- transport medyczny z zagranicy do Polski;

- pokrycie wydatków w razie zachorowania za granicą nawet do 500 000 zł;

- odszkodowanie nawet do 5000 zł w przypadku kradzieży bagażu;

- pokrycie w ramach OC szkód wyrządzonych osobom trzecim nawet do 200 000 zł.

 

Podsumowując, bądźmy od strony ubezpieczeniowej optymalnie przygotowani do wyjazdu na zagraniczne wakacje. Wybór dobrej i wszechstronnej polisy nie jest żadnym problemem. Wystarczy choćby kilkuminutowa wizyta na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie znajdziemy opcję wykupu polisy w drodze online. I nie nastawiajmy się na szukanie pozornych oszczędności. Kilkadziesiąt złotych na pełne ubezpieczenie to zapewnienie odpowiedniej pomocy w naprawdę trudnej sytuacji, która zawsze może się zdarzyć.

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz