Zimowe wyjazdy pod ochroną

  • 2020-01-15 15:18:58
  • 0

Właśnie wkroczyliśmy w pierwszy szczyt corocznych wyjazdów wypoczynkowych. Ferie zimowe to czas, gdy wielu z nas kieruje się w stronę krajowych lub zagranicznych kurortów zimowych, w których czeka nas wiele atrakcji sportowych i rozrywkowych. Aby zimowy urlop był dla nas dobrym czasem, pamiętajmy o właściwej asekuracji ubezpieczeniowej. Na pewno pomyślicie od razu, że jak najbardziej należy mieć na uwadze ryzyko kontuzji na narciarskim stoku. Jednak pragnę zwrócić Waszą uwagę także na inne czynniki, które mniej lub bardziej mogą Wam uprzykrzyć zimowy wypoczynek.

Zimowe warunki jazdy

Miejcie na względzie, że podróż, zwłaszcza ta bardziej odległa w porze zimowej, to większa skala trudności niż ma to miejsce chociażby latem:

  • śnieg,
  • oblodzenie,
  • błoto pośniegowe,
  • słabsza widoczność,
  • częste wahania ciśnienia atmosferycznego pogarszające poziom koncentracji.

To kilka istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę wybierając się w drogę. Jazda w terenie górzystym to także spore wyzwanie dla kierowców przyzwyczajonych do jazdy w mieście. Jednocześnie chcę Wam przypomnieć o konieczności weryfikacji sprawności technicznej Waszych samochodów przed wyjazdem w góry.

 

Pełna asekuracja

Odnośnie ochrony ubezpieczeniowej związanej z wyjazdami zimowymi (i nie tylko) pragnę zaakcentować dwie kwestie. Po pierwsze dobierzcie wariant ubezpieczenia adekwatny do kierunku Waszego wyjazdu – Polska czy zagranica. Wyjazdy zagraniczne wymagają poszerzonej asekuracji. Druga sprawa dotyczy kompleksowości pomocy, zapewnianej przez Avivę. Weźcie pod uwagę, że Aviva nie tylko gwarantuje wsparcie finansowe, lecz uwzględnia także pomoc organizacyjną, co ma ogromne znaczenie w razie wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia.

Pora na garść konkretów. To, co przede wszystkim chcę Wam zarekomendować to ubezpieczenie  kosztów leczenia z pakietem Assistance oraz NNW.

 

Ubezpieczenie z Assistance

Ubezpieczenie kosztów leczenia w Polsce może maksymalnie wynieść 5 tysięcy złotych, natomiast w przypadku leczenia zagranicznego można ubezpieczyć się nawet do kwoty 500 tysięcy złotych. Ubezpieczenie to działa w ten sposób, iż w razie nagłego zachorowania lub wypadku kontaktujecie się z Centrum Alarmowym, a my pomożemy Wam w zorganizowaniu leczenia i pokrywamy jego koszty. Przykładowo – opłacimy wizyty lekarskie, zabiegi ambulatoryjne, badania specjalistyczne czy transport do placówki medycznej. Nie ma wówczas konieczności wnoszenia zaliczek lub pożyczania pieniędzy. Aviva rozliczy się bezpośrednio z podmiotem, który świadczył Wam pomoc medyczną.

 

NNW

Niezwykle ważne jest też ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ten format polisy dotyczy zdarzeń, skutkujących długotrwałym rozstrojem zdrowia. Jeżeli planujecie wyjazd połączony z rekreacyjnym uprawianiem sportów, na przykład jazdą na nartach, to koniecznie zadbajcie o poszerzenie polisy o NNW. To ono chroni Was przed finansowymi skutkami różnych urazów, a także dodatkowo zapewnia pomoc w organizacji rehabilitacji po powrocie do kraju.

 

OC

O czym jeszcze należy pamiętać przed zimowym wyjazdem urlopowym? Na pewno warto zawrzeć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zatłoczony stok narciarski to przestrzeń, gdzie istnieje dość duże ryzyko wyrządzenia szkody innej osobie nawet wtedy, gdy będziecie zachowywać się rozważnie i unikać zbędnego ryzyka. Dodatkowo należy także ubezpieczyć bagaż, tym bardziej, gdy planujecie podróż na zimowy urlop samolotem. Ten rodzaj polisy może być poszerzony o objęcie asekuracją sprzętu sportowego.

 

Pamiętajcie też o…

I jeszcze kilka praktycznych rad. Pamiętajcie, że wypożyczalnie sprzętu sportowego nie mogą od Was wymagać zastawu w formie Waszych dokumentów tożsamości, ani nie są uprawnione do ich kopiowania. To kwestia ochrony Waszych danych, tak bardzo obecnie narażonych na nieuczciwe wykorzystanie. Zadbajcie o dobre obuwie antypoślizgowe, ubierajcie się ciepło i nie wyruszajcie w nieznany teren bez odpowiedniego przygotowania. Sprawdzajcie też alerty lawinowe i pogodowe. Czy coś jeszcze? Umówcie się na spotkanie i porozmawiajmy :). 

 

 

 

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz