Świeże spojrzenie na nowy rok – sprawy, które warto zaplanować już dziś

  • 2019-01-02 11:37:27
  • 0

Początek nowego roku to moment sprzyjający przyjmowaniu różnych postanowień oraz swoistego remanentu spraw, które już wcześniej rozpoczęliśmy. Dlatego też, chciałabym zwrócić Waszą uwagę na kilka tematów, które mają niebagatelne znaczenie dla Was oraz Waszych najbliższych.

 Być może myślicie w tej chwili, iż właśnie zasugeruję Wam wybór takiego czy innego ubezpieczenia. Nie w tym jednak rzecz. Właściwa asekuracja ubezpieczeniowa to tylko część dojrzałego myślenia o swojej przyszłości. Sądzę bowiem, że każda i każdy z Was pragnie dobrego, komfortowego i satysfakcjonującego życia w pełnym jego wymiarze. Dlatego istotne są też inne kwestie obok dobrej polisy. Aby mieć kontrolę nad swoim życiem i czerpać z niego zadowolenie, należałoby co jakiś czas uświadomić sobie na nowo, co dla nas faktycznie jest ważne. Rodzina, zdrowie, finanse, dobre relacje ze znajomymi i współpracownikami? Zapewne każdy określi dla siebie jeszcze kilka takich obszarów. Ten moment, jakim jest przełom roku to dogodna okoliczność, aby dokonać oceny tych właśnie sfer naszego życia.

Po pierwsze spójrzcie wstecz na 12 minionych miesięcy i podsumujcie, co w tym czasie działo się dobrego i, czy aby czasem nie pojawiły się jakieś troski lub zmartwienia. Taki przegląd pozwoli Wam trafnie określić ważne tematy, którym należałoby poświęcić więcej uwagi w nowo rozpoczętym roku. Wybierzcie dwa lub trzy z nich i skoncentrujcie się na nich w najbliższych miesiącach.

 Czy mogę Wam coś zasugerować odnośnie „noworocznej” troski o całościowy komfort życia? Na pewno będą to sprawy zdrowotne - fundament naszego funkcjonowania. Zapewniam Was, że nawet najlepsza polisa nie obniży poziomu cholesterolu. Są na każdym etapie życia określone czynniki ryzyka, na które należy baczniej zwrócić uwagę. Nawet zwykła morfologia wystarczy, aby niekiedy wyłapać niekorzystne zmiany w organizmie. Może warto zacząć regularnie sprawdzać ciśnienie tętnicze, wizyty u ginekologa ze sporadycznych uczynić cyklicznymi oraz większą uwagę zwracać na naszą dietę. Spójrzcie też na historię Waszych krewnych. Jeśli pewne problemy zdrowotne pojawiały się częściej w Waszej rodzinie, odwiedźcie profilaktycznie właściwego specjalistę.

 Oprócz zdrowia wydaje się, że rodzina jest tą sferą życia, która odgrywa dla nas niezmiernie istotną rolę. Przyjrzyjcie się w myślach swoim bliskim. Czy na pewno orientujecie się, jak wygląda ich życie, ważne sprawy i czy aktualnie nie zmagają się z jakimiś troskami? Czy Wasze dzieci nie przestają być już dziećmi i właśnie rozpoczynają niełatwy na ogół wiek nastoletni? Jak wyglądają Wasze codzienne kontakty, ile czasu razem spędzacie, o czym rozmawiacie? Dobre i bliskie relacje rodzinne nie są dane raz na zawsze. Dbajcie o nie.

 Sądzę, że z nowym rokiem pożytecznym będzie także mały przegląd spraw finansowych. Przeanalizujcie swoje zobowiązania. Być może istnieje szansa szybszej spłaty kredytu, który siłą swej natury stanowi dla Was balast? Jeśli dostrzegacie, że co miesiąc zostają Wam wolne środki, zacznijcie systematycznie je odkładać. Nie rezygnujcie też z marzeń. Widząc jakiś ważny i pasjonujący Was cel, pomyślcie o jego realizacji. Niech stanie się coś, co zapewni Wam wspaniałe uczucie spełnienia.

 I w końcu jeszcze mały powrót do mojego ogródka J. Jesteście ubezpieczeni? Sprawdźcie termin polisy i jej warunki. Być może należałoby w jej konstrukcji coś zmienić lub poszerzyć zakres ochrony. A jeżeli zastanawiacie się dopiero nad wyborem ubezpieczania, lecz macie w tym względzie wątpliwości, umówcie się na spotkanie z agentem. To w moim odczuciu najlepszy sposób na ustalenie tego, co najpełniej będzie odpowiadać Waszym potrzebom i sytuacji.

 Życzę Wam, aby rozpoczynający się rok był dla Was czasem spokoju, dobrych decyzji i jak najpełniejszej satysfakcji z Waszej pracy i sytuacji osobistej.

0 Komentarzy

Brak komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz